Soproni Tánfórum: Maros Művészegyüttes - Mátyás mesék
Maros Művészegyüttes - Mátyás király álruhái avagy Három mese Mátyásról
- mesejáték -
Maros Művészegyüttes - Mátyás király álruhái avagy Három mese Mátyásról
- mesejáték -
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. március 18. hétfő, 12:00
Hunyadi Mátyás személye történelmünk egyik legkiemelkedőbb alakja, aki a népmesék világában is kimagasló, mindenki által kedvelt egyéniség.
Trónra lépésének 563. évfordulójára készülve felelevenítettünk hármat a gyerekek által legkedveltebb Mátyás történetek közül: A kolozsvári bíró, Egyszer volt Budán kutyavásár valamint az Igazmondó juhász című történeteket.
Rendező: Varga János
Zene: Bonczó István
Jelmezek: Bandi Kati
Tánckarvezetők: Kovács Szabolcs-Zoltán és Kásler Magda
Igazgató: Barabási Attila-Csaba
"Az együttes legfőbb ihletforrása a népdal és a néptánc. Ki tudná vajon e forrás titkos ereit - a térben és időben szerteágazó csermely-indázatát - fölmérni? A folklór úgy áramlik felénk az időtlenségből, ahogyan a mitológia küldi ma is hervadatlan metaforáit, az emberi szemlélet történelmi változásainak lenyomatait. Egy dallamfoszlányból, táncfigurából apáink arca és mozdulata sejlik föl a jelen szinpadán, a megszólalt és táncra perdült élő hagyomány megtartó erejével. Elvész, aki mindenestől megragad a múltban, és lassú kihalásra ítélt a történelmiségben gyökértelené tett emberi közösség. Múlt, jelen és jövendő hármas dimenziójában élünk: nemcsak az álmainkat: apáink arcát is magunkkal visszük, a múltnak minden értékteremtő energiáját. E szakadatlan folyamatosságban keressük erőnk s eszméink szerint
az örök változás és változtatás kedvező módozatait. Ebben a keresésben és kötelező emlékezésben jelent számunkra szellemi eszméltető erőt a Maros Művészegyüttes.”
Sütő András - (Új Élet, 1982 június)
A Maros Művészegyüttes célkitűzésének tekinti az autentikus folklór népszerűsítését, az ifjúság nemzeti öntudatának megerősítését, új táncosgenerációk nevelését.
Jelenleg a Maros Művészegyüttes legnagyobb létszámával és két tagozatával meghatározó helyet foglal el az erdélyi hivatásos néptáncegyüttesek sorában.
Különösen aktuális ez a világhírű zenés darab mint a háború elleni örök kiáltás. Valójában egy bohém New York-i hippitársaság történetét meséli el, akik a vietnami háború ellen emelik fel szavukat a behívóparancs megtagadásával is. A musical szövegének szerzője, Rado szerint a hosszú haj a hippi korszakban a szabad gondolkodás egyik látható jele volt. Minél hosszabb volt valakinek a haja, annál nyitottabb az elméje. – A musicalt ma akár úgy is nézhetjük, hallgathatjuk, mint a barátjáért nagy áldozatot hozó fiatalember megrázó történetét.
A színház kortársdráma-programjának következő állomása ez az ősbemutató, amelyet két kiváló drámaíró jegyez: Szálinger Balázs József Attila-díjas költő, műfordító, szerkesztő és Maros András író. Vígjátékukban a híres angol popsztár – Petőfi költeményei hatására – megtanul magyarul, Magyarországra költözik, és itt akar dobosként új életet kezdeni egy kis zenekarban.
Nőnapi gálaest klasszikus világslágerekkel
„Minden gondolkodás megrázkódtatással kezdődik”.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!