Program


Római karnevál

Római karnevál

Jutalomjáték a hűség évadában Sopronban a hatvanadik évadát kezdő erdélyi színészlegendának, Farkas Ibolyának, valamint tisztelet Lánczy Margitnak, a Nemzeti Színház egykori művészének emléke előtt – nem felejtve a kommunizmus bűneit, koncepciós pereit, a tönkretett életeket.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. május 30. vasárnap, 19:00

Hubay Miklós: Római karnevál
Színpadi játék

Jutalomjáték a hűség évadában Sopronban a hatvanadik évadát kezdő erdélyi színészlegendának, Farkas Ibolyának, valamint tisztelet Lánczy Margitnak, a Nemzeti Színház egykori művészének emléke előtt – nem felejtve a kommunizmus bűneit, koncepciós pereit, a tönkretett életeket.

Hubay Miklós történetének a hőse Margit, az egykor ünnepelt színésznő, aki páholynyitogatóként dolgozik, s éhhalálra készül, mert kilátástalannak érzi a napjait. Ekkor azonban váratlan helyzet adódik, érkezik a híres író, akinek a darabját játszania kellene a színháznak – de nem tervezték a színre vitelét, s most az igazgatónak legalább egy próbát kellene tartania számára. Minden színész foglalt, s Margit tűnik az egyetlen megoldásnak...

Hubay Miklós történetének főhősét Lánczy Margitról, a Nemzeti Színház színésznőjéről mintázta. Őt a kommunista időkben egy koncepciós perben börtönbüntetésre ítélték, majd szabadulása után páholynyitogatóként alkalmazták.

Jellemző az akkori kommunista hatalom módszereire, hogy olyan eljárásban ítélték el Lánczy Margitot, amely során letartóztatásakor a gépírónő rosszul írta a foglalkozását, színésznő helyett szövőnőt gépelt, de ez sem akadályozott meg senkit abban, hogy perbe fogják. Így a hatalom kitalált egy történetet, miszerint a szövőgépgyár ipari titkait adta ki az olaszoknak. Ezért csukták le. A sors furcsa fintora, hogy – Hubay szerint – amikor a börtönből kiszabadult színésznő hazament egykori otthonába, akkor a csengetés után a per egyik tanúja nyitott ajtót neki.

Az előadásban Margitot Farkas Ibolya, az Írót Györffy András (Jászai-díjas), a Direktort Kárp György, Zénót Wischer Johann alakítja. A színművet Molnár Anikó adaptálta, ezt alkalmazta mai színpadra Pataki András, aki az előadás játékterét is kialakította. A jelmez Szélyes Andrea munkája.

A Soproni Petőfi Színház, a Zentai Magyar Kamaraszínház és a marosvásárhelyi Spectrum Színház koprodukciója.

Rendező: Pataki András (Jászai-díjas)

Ajánlatunk


Hogyan hat a mai, virtuális világ a gyermekeink fejlődésére, érzelmeire? Tényleg befolyásolja a boldogságunkat a technika? Milyen örömöket lelünk benne? Milyen veszélyek leselkednek ránk, illetve a gyermekeinkre a közösségi médiában és az online térben?Miért függünk egyáltalán ennyire tőle?  Mivel már a számtalan függőségen túl megjelent a telefonfüggőség is, megnézzük, hogyan lehet megelőzni ezt a függőséget, valamint boncolgatjuk azt is, hogy milyen hatással van a technológia ez irányú fejlődése és elterjedése a családi életünkre, társas kapcsolatainkra. 

Ajánló


„Minden gondolkodás megrázkódtatással kezdődik”.

A huszadik század egyik legnagyobb magyar színházi szerzőjének remek vígjátéka, amely a színház, a művészet hatalmáról, az emberi találékonyság és…

L. Stipkovits Erika és a Gerilla Impro Színház rögtönző színházzal egybekötött interaktív beszélgetős estje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Céginformációk Közzététel Programarchívum Jogi nyilatkozat

Együttműködő partnereink:

© 2016 | ProKultúra Sopron, Minden jog fenntartva | +36 99 / 517-500 | info@prokultura.hu

Feki Webstudio - honlap, weblap, kereső-optimalizálás