Program


Brahms - Beethoven

Brahms - Beethoven

Két nagyszabású kompozíció alkotja a Győri Filharmonikus Zenekar soproni hangversenyének műsorát.
A versenymű szólistája a magyar hegedűiskola kiváló képviselője, Kokas Katalin hegedűművésznő, dirigense Berkes Kálmán művészeti vezető lesz.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 30. csütörtök, 19:00

Brahms- Beethoven

Műsor:

J. Brahms: D-dúr hegedűverseny, op. 77
L. van Beethoven: III. (Esz-dúr) “Eroica” szimfónia, op. 55

Zenél: Győri Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Berkes Kálmán
Közreműködik: Kokas Katalin - hegedű

Két nagyszabású kompozíció alkotja a Győri Filharmonikus Zenekar soproni hangversenyének műsorát. Johannes Brahms 1878-ban, alig néhány hónap alatt készült D-dúr hegedűversenye a hegedűirodalomban jelentőségét tekintve csak Beethoven versenyművéhez mérhető. A nagy elődhöz csatlakozik az úgynevezett „szimfonikus versenymű” eszméjében: nem a hangszerjáték káprázatos csillogása, hanem a magasrendű zenei tartalom áll a középpontban, melynek kibontásából a hegedű és a zenekar egyforma jelentőséggel veszi ki a részét. A koncert második félidejében az 1803–04-ben keletkezett, eredetileg Bonaparte Napóleonnak dedikált Esz-dúr „Eroica” szimfóniát, a zenekari zene repertoárjának egyik legfontosabb, a szimfónia-műfajnak új irányt szabó mesterdarabját hallhatják. A versenymű szólistája a magyar hegedűiskola kiváló képviselője, Kokas Katalin hegedűművésznő, dirigense Berkes Kálmán művészeti vezető lesz.

Ajánlatunk


2024 március 17-én a Veszprém Arénában osztatlan közönségsiker által kísérve bemutatódott a hihetetlenül nagyszabású „SZÁLLJ FEL SZABAD MADÁR” koncertshow!

Szűcs János bankigazgató, a gazdag és sikeres „playboy” kiábrándult a könnyelmű életből és hosszabb szabadságra készül újonnan vásárolt autóján. Változtatni akar az életén: hátrahagyni mindent, hogy az üzleti sikerek mellett magánélete is jobb úton induljon el.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


A vén bakancsos és fia, a huszár, az egyik legismertebb magyar népszínmű 1853-ban született.

A műfaj rajongóinak kívánságára kerül színre minden idők egyik legnagyobb, legnépszerűbb magyar operettje, a Csárdáskirálynő a Barlangszínházban!

A szimfonikus szuperkoncert mindenki számára ismert, felejthetetlen slágerekkel (csak, hogy pár példát említsünk: Michael Jackson, Tina Turner, Donna Summer, ABBA,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Céginformációk Közzététel Programarchívum Jogi nyilatkozat

Együttműködő partnereink:

© 2016 | ProKultúra Sopron, Minden jog fenntartva | +36 99 / 517-500 | info@prokultura.hu

Feki Webstudio - honlap, weblap, kereső-optimalizálás